Luxusní restaurace v San Franciscu, která vaří výhradně pro psy!

Přidat na Seznam.cz

Restaurace nazvaná příznačně Dogue byla otevřena v San Franciscu v USA a její menu je sestaveno přesně na míru našim čtyřnohým mazlíčkům. Psi si mohou přes týden vychutnat řadu lahůdek ve formě dezertů a k nim si přiobjednat dokonce i psí capuccino – doguccino.

O víkendu restaurace nabízí speciální degustační menu v ceně v přepočtu kolem přibližně 1900 Kč. Tříchodové psí menu obsahuje polévku, hlavní chod a dezert a zákazníci jsou víc než nadšeni. Jídla v Dogue lahodí mimo psých žaludků také očím. Preciznost, s jakou kuchaři pokrmy připravují, je úctyhodná. I páníčkům tečou sliny, když v bohaté nabídce vybírají dobroty pro své miláčky.

Šéfkuchař a zakladatel restaurace Rahmi Massarweh přišel s nápadem psí restaurace poté, co se se ženou shodli, že jejich psům zkrátka konzervy a granule nechutnají. “Také by nás nebavilo jíst každý den to stejné suché nebo konzervované jídlo”, prohlásil. Proč tedy neuvařit našim chlupatým kamarádům jídlo, které je chutné, zdravé a navíc vypadá dobře? Rahmi tedy využil svých kulinářských schopností a jedinečná restaurace je na světě.

To, co pan Massarweh vytvořil, obecně neexistuje. Šéfkuchař i všichni zaměstnanci přistupují k práci, jako by vařili a jednali s lidmi. Odměnou jim je hlasité mlaskání a spokojený štěkot jejich chlupatých zákazníků.

Jídelní lístek restaurace je velmi bohatý. Najdete zde například masové koule ze zvěřiny nebo tatarský biftek, ale také lahůdky, jako je chobotnice nebo mušle.

Myslíte, že by se podobná restaurace uchytila i u nás?

Zdroje: allthatsinteresting.com