Vlčí smečka zahnala sněžného levharta do úzkých

Přidat na Seznam.cz

Levharti sněžní se přizpůsobili tak, aby přežili v jedněch z nejnáročnějších prostředí na planetě. Jejich obrovské černé růžky a hustá bílošedá srst se skvěle hodí do vysokých a drsných asijských hor.

Duchové hor

Jak uvádí A-Z-Animals, levhartům sněžným se pravidelně přezdívá „duchové hor“, a to kvůli jejich působivému přirozenému maskování, díky němuž jsou ve svém okolí prakticky neviditelní. Pro jejich svalnatou stavbu těla dokáže levhart sněžný snadno zdolávat velmi strmé svahy.

Díky zadním nohám dokáže levhart sněžný skočit šestkrát dále, než je délka jeho těla. Dlouhé ocasy umožňují zvířatům rychlý pohyb, udržení rovnováhy a chrání levharta sněžného před přírodními živly, když odpočívá.

Před nějakou dobou někdo natočil osamělého levharta sněžného, na kterého útočila smečka vlků. V tomto videu vlci obklíčí a průběžně vyhledávají zranitelná místa levharta, a když objeví výhodnou pozici, zaútočí. Podívejte se na následující video a zjistěte, zda se levhartovi sněžnému podařilo uniknout!

Řeč těla a lovecká taktika

Držení těla, pachové značky, vytí, vrčení a kvílení jsou způsoby, kterými se vlci dorozumívají. Jejich komunikace se často zaměřuje na zachování sociální struktury smečky.

Jednou z méně známých vlčích skutečností je, že se jedná o složité sociální organizace s jasnou hierarchií, vazbami loajality mezi členy smečky a dominantními vůdci skupiny.

Vlci příležitostně vyhledávají menší zvěř sami, ale často se kvůli bezpečnosti a zvýšení šancí na úspěch při pronásledování větších nebo nebezpečnějších druhů sdružují. Členové smečky mezi sebou často navazují neuvěřitelně oddané sociální vztahy a neustále ze smečky profitují.

Když jsou připraveni, vrhnou se slídící vlci na kořistní zvířata čelem a často se snaží vybírat nemocná, zraněná nebo mladá zvířata, která chtějí zabít. Většina zvířat při ohrožení uteče, zatímco větší zvířata, jako jsou losi nebo zubři, mohou bránit své území a zapojit se do boje.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube