Lvice si myslela, že loví buvola. Pak se ale objevilo celé stádo

Přidat na Seznam.cz

Lvi jsou bezpochyby jedni z nejlepších lovců na celém světě. Na afrických pláních dokáže jediný lev skolit obrovské zvíře, na které narazí. Přesto existují případy, kdy je třeba mu připomenout, že není zcela neporazitelný a toto video je toho docela dobrým příkladem.

Z lovce se stává oběť

Děj videa se odehrává v Krugerově národním parku, jihoafrické rezervaci, kde žije „velká pětka“, tedy lvi, levharti, nosorožci, sloni a buvoli, píše A-Z-Animals.

Video začíná záběrem na buvola, který pronásleduje malé lvíče. Když si mládě uvědomí, že se buvol obrátil proti němu, uteče. Vyleze na strom a čeká na záchranu. Jen o několik vteřin později se zpoza rohu vynoří lví máma, aby se rozhlédla, kam se podělo její mládě. Když odhadne, co se před několika momenty stalo, rozhodne se buvola zahnat.

Místo aby utekl, vrhne se i na matku lvici! Najednou už není sám, ale podporuje ho celé stádo. I když je lvice silná, není silnější než celé stádo vodních buvolů!

Lvice úspěšně vzdoruje stádu

V situaci, která se v podstatě opakuje, se ocitá na stromě i sama lvice. Naštvaná a rozzuřená se snaží stádo buvolů odradit vrčením, ale zdá se, že je jim to opravdu jedno. Nakonec buvoly tato hloupá hra omrzí a začnou odcházet pryč. Když je stádo dostatečně vzdálené, lvice sleze ze stromu, aby se následně úchýlila se do bezpečí.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube