Lvice ulovila největší antilopu, jakou jste kdy viděli

Přidat na Seznam.cz

Protože lvi představují odvahu, vytrvalost a sílu více než kterýkoli jiný tvor v africké divočině, patří k nejznámějším zvířatům kontinentu. Lvi jsou nejlínější z velkých koček, spí nebo odpočívají až 20 hodin denně. Lze je pozorovat, jak podřimují ve stínu nebo leží na zádech se zdviženýma nohama. Při lenošení jsou k sobě neuvěřitelně láskyplní, dotýkají se hlavami, olizují se a vrní.

Lvi, králové zvířat

Přestože lvi mohou vydržet až čtyři dny bez pití, často se napijí vody, pokud je dostupná, píše A-Z-Animals. Lvi však každý den potřebují potravu. Zatímco dospělí lví samci spotřebují denně 8 a více kilogramů masa, dospělé lvice potřebují jen asi 5 kilogramů. Tyto šelmy kromě větších býložravců, jako jsou zebry, antilopy a buvoli, loví také hlodavce, ptáky, králíky, ještěry a želvy. Většinu lovců smečky tvoří lvice.

Na jihozápadě Keni, nedaleko hranic s Tanzanií, se nachází národní rezervace Maasai Mara, chráněná divočina savany. Právě tam se pár lvic rozhodl ulovit jednu z největších antilop na světě a to antilopu losí.

Přirozeně zdatný lovec

Lvi používají k lovu léčky. Menší lvice jsou známé tím, že kořist nahánějí směrem ke středu, kde se rozprostřou do půlkruhu. Při nočním lovu mají lvi výraznou výhodu, protože jejich zrak je asi šestkrát citlivější na světlo než zrak člověka. Když se lev chce přiblížit k úlovku, může nad ním mít neuvěřitelnou kontrolu díky svým zatahovacím drápům.

Nelze popřít, že antilopy jsou přirozeným zdrojem potravy pro velké predátory.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube