Mají kočky rýmu? Jak udržet kočku v zimě v teple

Přidat na Seznam.cz

Přestože jsou kočky poměrně přizpůsobivá zvířata, pokud jsou vystaveny příliš nízkým teplotám, může je potrápit podchlazení, rýma či dokonce závaznější nemoci. Ať už máte domácí kočku, která se ráda tulí, nebo venkovní kočku, která se nebojí honit kořist po sněhu, je důležité vědět, co dělat, abyste svou kočku před chladnými teplotami ochránili.

Prochladnou kočky snadno?

Kočky, které jsou zvyklé trávit hodně času venku, vědí, kdy je čas vrátit se dovnitř, píše DailyPaws. Přesto byste neměli nechávat venkovní kočku přes noc v chladu, zejména při extrémních teplotách. Kočky mohou také občas prochladnout. Mít útulné místo, kde se mohou zachumlat do deky nebo do izolovaného kočičího lůžka, může pomoci zabránit nachlazení.

Jaká teplota je pro kočky příliš nízká?

Obecně platí, že cokoli pod 7 stupňů je příliš chladné. Pokud teplota klesne pod bod mrazu, hrozí kočkám vysoké riziko podchlazení, pokud jsou delší dobu venku. Vliv na podchlazení může mít také srst a hmotnost vaší kočky. Otylé kočky pravděpodobně zvládnou chlad lépe, ale zároveň jsou pomalejší, což je vystavuje dalším nebezpečím.

Kočky, které trpí endokrinním onemocněním, jako je hypertyreóza, by nikdy neměly být venku v chladu, protože jsou obvykle citlivé na chlad. Kočky s jakýmkoli onemocněním, včetně onemocnění ledvin, srdce, rakoviny atd. by neměly být pouštěny ven za žádného počasí.

Jaké jsou příznaky toho, že je vaší kočce zima?

Pokud je vaší kočce zima, může se třást, sedět v nahrbené poloze a nebo vyhledávat teplé prostory. Pokud je kočka ponechána v nízkých teplotách příliš dlouho, může u ní v určitém okamžiku dojít k podchlazení. Pokud se u vaší kočky objeví některý z těchto příznaků podchlazení, spěchejte s ní co nejdříve k veterináři.

Mezi příznaky středně těžkého až těžkého podchlazení patří:

  • Duševní otupělost nebo zmatenost
  • Rozšířené zorničky
  • Potíže s dýcháním
  • Ztuhlost svalů
  • Nízký krevní tlak
  • Pomalý srdeční tep
  • Kóma

Jak velká zima je pro kočky příliš velká zima?

Normální tělesná teplota kočky se pohybuje mezi 37,7 °C a 39 °C. Pokud je kočkám zima, mohou být přeneseny do příjemně teplé místnosti. Pokud jsou ponechány venku v počasí pod 7 stupňů a jsou podchlazené, je třeba je zabalit do teplého ručníku a odvézt je na veterinu.

Zima není jediným problémem koček v zimních měsících: Suchý vzduch může mít na kočičku také vliv, proto se ujistěte, že má vždy k dispozici čerstvou vodu. Pokud budete svou kočku sledovat, zda nejeví známky nachlazení, vyhnete se dlouhodobému pobytu v době, kdy teploty klesají, a budete ji hydratovat, můžete se společně se svým mazlíčkem těšit na zdravou zimu.

Zdroj: dailypaws.com