Majitel medvěda ukázal, jak této obrovské šelmě čistí zuby

Přidat na Seznam.cz

Možná jste někdy zkoušeli vyčistit zuby své kočce nebo psovi, a tak jistě víte, že i to dokáže být někdy náročné. Majitel čtyřletého medvěda si ale dokáže poradit i s tak obrovskou čelistí, jakou má jeho mazlíček.

Netradiční mazlíček má rád lidi a je přítulný

Medvěd, kterého vidíte ve videu, je čtyřletý Tom žijící v Rusku. Podle jeho majitele se jedná sice o velkou šelmu, ovšem Tom je prý přátelský, přítulný a má rád lidi. Údajně je také hravý, a jak můžete sami vidět, majitel má se svým mazlíčkem opravdu hluboké pouto, píše web News Flare.

S největší pravděpodobností se jedná o medvěda hnědého, který hravě vyroste do výšky přes dva metry, a průměrně může vážit i čtvrt tuny, píše web Chov Zvířat. Opravdu se tedy jedná o velkou šelmu, která by dokázala svému majiteli ublížit.

Síla medvědího kousnutí

Jak možná tušíte, a jak jste si určitě ve videu všimli, medvědi mají ohromné čelisti a velmi ostré zuby. Konkrétně medvědi hnědí a jejich poddruh Grizzly, mají skus 440 kg/cm2. Pro představu, je to dostatečná síla na to, aby svými zuby rozdrtili i bowlingovou kouli, uvádí Epocha Plus. Tyto ohromné šelmy ale nebývají tak agresivní a když už, jedná se zejména o samice, které se snaží chránit svá mláďata.

zdroj: Instagram, News Flare, Epocha Plus, Chov Zvířat