Nová aplikace dokáže najít ztracené nebo ukradené psy pomocí otisku nosu.

Přidat na Seznam.cz

Nová aplikace ve Velké Británii sleduje psy podle otisků jejich nosu a umožňuje je najít v případě ztráty nebo krádeže, píše National Post. Vzor psího nosu, který je jedinečný, podobně jako otisk prstu člověka, je spojen s tvarem nosních dírek, aby bylo možné čtyřnohá zvířata identifikovat prostřednictvím aplikace s názvem Smart Snout.

Problematika krádeží psů se v průběhu pandemie totiž dostává na titulní stránky novin. Příkladem může být krádež francouzských buldočků zpěvačky Lady Gaga. Aplikaci může používat kdokoli, ale majitelé, kteří chtějí zvíře zaregistrovat se jménem a kontaktními údaji, musí zaplatit malý roční poplatek. Pokud někdo najde psa, může jeho nos naskenovat prostřednictvím aplikace. Majitel obdrží upozornění, že jeho zvíře bylo nalezeno, a může pak s danou osobou komunikovat prostřednictvím e-mailu.

Služba Smart Snout má v současné době po svém spuštění před osmi týdny 2 000 odběratelů. Její zakladatel, cvičitel psů jménem Bradley Watson, usiluje o to, aby se za tuto technologii, která by zabránila krádežím psů, postavila policie.

Watson přihlásil svou aplikaci do televizního pořadu Dračí doupě, který pomáhá podnikatelům předkládat podnikatelské nápady s cílem získat investice. Podporu již získal od bývalého policejního důstojníka a doufá, že se aplikace stane novou normou, pokud jde o vyhledávání ztracených nebo ukradených psů.

Zdroje: nationalpost.com