Majitelka ve svém kalifornském domě objevila téměř 100 chřestýšů!

Přidat na Seznam.cz

Nález jednoho chřestýše může být děsivý zážitek, ale dokážete si představit, jak byste se cítili, kdybyste jich pod svým domem našli téměř sto? Přesně to se stalo jedné šokované ženě v kalifornském Santa Rose.

Pomoc, pod domem mám asi hada!

Al Wolf z centra pro odchyt hadů vysvětluje, že mu zavolala místní žena, která pod svým domem zahlédla chřestýše, píše web A-Z-Animals. Chřestýši se vyskytují v mnoha oblastech Spojených států, ale lidskou společnost nevyhledávají. Ve skutečnosti by s lidmi raději neměli vůbec nic společného.
Muže, který přijel hady odchytit si přinesl svůj „drapák“ a silné rukavice a odvážně vlezl do prostoru pod domem, aby hady vyhledal. Měl štěstí! Během minuty jednoho našel a myslel si, že je hotovo. Byl ale na omylu. Jakmile byl první had bezpečně uložen v kbelíku, Wolf si všiml druhého hada. Pak posunul kámen a našel třetího, kterého rychle následovala dvě mláďata!

Událost, co se jen tak nevidí

Celkem Wolf strávil pod tímto domem asi čtyři hodiny a našel celkem 92 hadů. Z toho bylo 59 mláďat. Jedná se o neobvyklou událost a něco, co záchranář chřestýšů ještě neviděl. Většina chřestýšů žije samotářským životem, ale sdílejí místa k odpočinku, zejména se svými mláďaty, což se zřejmě dělo i zde.
Tento příběh má pro všechny zúčastněné šťastný konec. Díky Wolfovým zkušenostem byli všichni hadi bezpečně odstraněni a nikdo nebyl zraněn. Byli uloženi do bezpečných plastových kontejnerů a převezeni na soukromé místo, které je daleko mimo lidskou civilizaci.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube