Máma vačice napadená psem se s pomocí záchranářů naučí chodit a prospívat

Přidat na Seznam.cz

Po měsíční péči v rehabilitačním centru pro volně žijící zvířata na Floridě se matka vačice a její čtyři mláďata opět postavily na nohy. Díky floridské záchranné stanici pro volně žijící zvířata se matka vačice může opět starat o svá mláďata, uvádí portál People.

Divoké zvíře a její čtyři mláďata, se 7. března dostali do péče kliniky pro rehabilitaci divokých zvířat (CROW) v Sanibelu na Floridě poté, co vačnatce napadl pes. Útok zanechal na vačici zranění na zadních nohách, která ovlivnila její schopnost chůze.

Aby zvířeti pomohli postavit se zpět na nohy, obětaví pracovníci CROW naučili vačici znovu chodit po svých. Tento proces začal operací, při níž byly ošetřeny bodné rány, které po útoku psa zůstaly. Po zotavení z operace zahájila vačice máma každodenní fyzioterapii, při níž zaměstnanci CROW pomáhali zvířeti získat zpět sílu do zadních nohou tím, že ji při chůzi podpírali závěsem.

Nyní díky trpělivosti a podpoře pracovníků organizace CROW může vačice opět chodit sama a bez problémů se pohybuje kolem překážek. Po měsíci v péči byla s mláďaty přesunuta do výběhu.

Naše domácí zvířata mohou představovat riziko pro naše původní volně žijící živočichy. Abychom udrželi volně žijící zvířata v bezpečí a populaci, abychom udrželi zdraví našeho ekosystému, musíme být dobrými správci našich domácích zvířat! I když se nehody mohou stát, zabezpečení dvora a vodítko pro psa při venčení zajistí bezpečnost vašich domácích mazlíčků i naší původní divoké přírody!

Zdroj: people.com