Malí roztomilý manulové poznávají svět. V dospělosti už tak milí nejsou

Přidat na Seznam.cz

Manulové jsou ne zrovna populární kočky, které můžete znát zejména díky jejich „naštvanému“ výrazu. Tyto šelmy v dospělosti nebývají příliš roztomilé, ale jak sami uvidíte, jejich koťata jsou něco úplně jiného. Podívejte se, jak malí manulové poprvé prozkoumávají svět.

Malá koťata zkoumají svět kolem sebe

Malá koťata, která ve videu vidíte, žijí bohužel v zajetí. Tyto krásné kočky jsou ve volné přírodě velmi vzácné a jejich populace řídne. Asi nejvíce jedinců žije divoce v Mongolsku a Rusku, ale protože ubývá kořisti a naopak přibývá lovců, kteří tyto šelmy loví pro jejich srst, je jich stále méně.

Jak se ale zdá, koťatům ani jejich matce v rezervaci nic nechybí. Naopak, mláďata prospívají a nadšeně objevují okolí kolem nich. Zajímavé ale je, jak jsou některá koťata nebojácná, zatímco jiná se neodváží oddálit se od své matky.

Ve videu je navíc krásně vidět rozdíl mezi malým mládětem a dospělcem. Mláďata manulů jsou roztomilá a svým způsobem připomínají i koťata našich koček domácích. Dospělci svůj výraz ale rychle změní a místo roztomilosti nasadí „masku“ věčně naštvaného predátora.

zdroj: Wild Cat Conservation