Měli byste zvolit domácí eutanazii oproti veterinární klinice? Tady je odpověď

Přidat na Seznam.cz

S takovým dilematem se minimálně jednou za život setká každý majitel domácího mazlíčka. Pokud se rozhodnete pro domácí prostředí, může být odchod vašeho mazlíčka klidnější.

Důležité rozhodnutí

Když se kočka nebo pes stanou součástí naší rodiny, poslední, na co myslíme, je, jak skončí jejich čas na zemi, píše web DailyPaws. Bohužel je to však něco, s čím se nakonec setkají všichni rodiče domácích mazlíčků. Pokud jste se ocitli v této fázi, možná uvažujete o eutanazii. Je to možnost, kterou volí mnoho lidí, aby zabránili utrpení domácích mazlíčků v jejich posledních dnech. Eutanazii domácího mazlíčka lze provést na veterinární klinice nebo doma.
Nejlepším místem pro eutanazii bude místo, kde se vy i vaše zvíře cítíte dobře. Pro většinu lidí a jejich domácích mazlíčků to bude doma, zejména u koček, které chtějí co nejméně kontaktů s cizími lidmi. Ale u psů se stává, že je lidé přivezou autem na kliniku nebo je nechávají uspat na jejich oblíbeném místě, kterým může být i zahrada.

Kdo může provést domácí eutanazii zvířat?

Služby eutanazie domácích zvířat jsou regulovány státními zákony, které obvykle vyžadují, aby ji prováděl licencovaný veterinární lékař.

Jak se provádí domácí eutanazie domácích zvířat?

Služby domácí eutanazie jsou navrženy tak, aby byl tento proces pro vás a vašeho domácího mazlíčka co nejklidnější. Na rozdíl od veterinárních zařízení se sami rozhodnete, jaké prostředí je pro odchod vašeho mazlíčka nejlepší, v jeho posteli, na vašem klíně, pod stromem na zahradě, obklopeni oblíbenými hračkami a váš chlupatý kamarád se během zákroku nikdy neopustí od vašeho boku. Můžete mu pustit uklidňující hudbu, ovládat osvětlení a dokonce ho nakrmit pamlskem na poslední cestu, pokud na to váš mazlíček má.

Po příchodu veterináře s ním obvykle proberete stav vašeho zvířete a veterinář vám může provést krátkou lékařskou prohlídku. Poté vám veterinář vysvětlí postup eutanazie. Při tomto zákroku se podávají dvě injekce. První z nich zvířeti podá sedativa, takže se jeho tělo uvolní a během tří až pěti minut usne. Druhou injekcí je eutanazijní roztok, což je předávkování barbituráty, které vypne dýchací část mozku a srdce přestane bít.

Kdy byste měli nechat svého domácího mazlíčka uspat doma?

Asi nejtěžší otázkou, kterou je třeba řešit, je, kdy byste měli svého domácího mazlíčka uspat. Plánování domácí eutanazie funguje nejlépe, když ji můžete provést dříve, než se stane naléhavou. Zdravotní stav vašeho domácího mazlíčka a vaše schopnost zajistit mu pohodlí je nejlepším měřítkem pro zjištění, kdy je třeba provést eutanazii.

Zdroj: dailypaws.com