Místo hlídacího psa hlídací kočka. Kočka jménem Bandit ochránila svého majitele před zloději!

Přidat na Seznam.cz

Svou ostražitostí by se mohla pochlubit kočka jménem Bandit, které přesně věděla, co má dělat, když u zadních dveří svého domu zbystřila vetřelce. Neváhala a okamžitě zalarmovala svého páníčka.

Vstávej, jsou tu cizí lidí!

Bývalý ústní chirurg Fred Everitt spal ve svém domě v Mississippi, když jeho kočka Bandit začala hlasitě mňoukat, píše web DailyPaws.

Nebylo to ale zvíře, které by vzbudilo její pozornost, ale dva cizí lidé, kteří se do domu snažili vloupat. Ta začala křičet časně ráno a její majitel se domníval, že vidí jen cizí kočku. Když ale vběhla kočka do ložnice a snažila se z něj strhnout peřinu, majitel pochopil, že je něco špatně.

Nikdy předtím takhle nevyváděla, musel jsem zjistit, co se s ní děje,“ svěřil se Everitt.

Chlupáčovo naléhání nebralo konce

Banditino odhodlání vzbudit páníčka ho nakonec přimělo vstát z postele. Když na sebe hodil župan, vešel do kuchyně, kde spatřil dvě osoby, jak se snaží dostat do domu. Jeden z nich držel v ruce páčidlo a druhý pistoli.

Majitel odvážné kočky na nic nečekal a došel si pro vlastní pistoli. Když se ale vrátil, byli vetřelci pryč.

Díkybohu se to nezvrhlo v konfrontaci,“ řekl Everitt. A zároveň poděkoval své kočce, že mu možná zachránila život.

Jak později také přiznal, kočku si adoptoval před čtyřmi lety. V útulku byl jen čistě z charitativního účelu, ale když Bandit vidět, rozhodl se jí adoptovat.

Chci, aby lidé věděli, že když adoptujete nebo zachráníte zvíře, nejenže zachráníte život,“ řekl Everitt. „Může se stát, že se karta obrátí. Když zachráníte zvíře, nikdy nevíte, jestli nezachrání i vás.“

Zdroj: dailypaws.com, Twitter