Muž drží holýma rukama nejjedovatějšího hada na světě. Jeho odvaha je šokující

Přidat na Seznam.cz

Odvážlivec na videu drží taipana, hada, z kterého má respekt celá Austrálie. Jeho jed je prudce jedovatý a uštknutí je bez šance na přežití. Podívejte se na dobrodruha, který se ho nebojí!

Taipan žije v Austrálii a může dosáhnou až délky 3 metrů. Barvu kůže může mít od olivově zelené až po černou, často je tak zaměňován za mambu černou. Taipan se živí hlodavci, proto ho přitahují stodoly a farmy, kde jich je hojně. Tam také nejčastěji dochází ke střetu s člověkem.

Smrtelné uštknutí

Jeho uštknutí je smrtelné, ale naštěstí proti němu existuje účinné sérum, které při včasném podání značně zvyšuje šanci na přežití. Bez séra by člověk zemřel do jedné hodiny a to tak, že by se udusil. Taipan hraje prim mezi jedovatými hady proto, že jedu má největší zásobu. Bohatě by vystačila na zabití 80 – 100 lidí. Navíc většinou uštkne několikrát; oběť kousne minimálně dvakrát.

Za sérum proti jedu taipana jsme vděční australskému herpetologovi Kevinnu Buddenovi, který sám zemřel na jeho uštknutí.

Hadi nejsou příliš útoční, uštknou jen v případě, že se cítí být ohrožení. To je taky zřejmě důvod, proč dobrodruh na videu nedává úplně pozor.

Taipaní jed se využívá ve farmakologii. Využití má v lécích proti vysokému tlaku.

Zdroje: YouTube, Wikipedia