Mýval dělá kotrmelce. Takhle vypadá mývalí radost

Přidat na Seznam.cz

Mývalové jsou hravá zvířata, pokud mají z něčeho radost, dokáží to i projevit. To dokazuje i toto video, kde zjevně ochočený mýval dělá kotrmelce. Podívejte se, jak to vypadá, když si mýval užívá pohyb venku.

Kotrmelce pro radost

Mýval, kterého můžete vidět ve videu, je pravděpodobně ochočený. Vedle něj totiž stojí (nejspíše) jeho majitel, který si mývala pořídil jako domácího mazlíčka. Ten si pak pohyb na čerstvém vzduchu zjevně užívá, což projevuje pobíháním okolo a kotrmelci. Jeho vtipné chování už na sociálních sítích pobavilo statisíce lidí.

Kotrmelce navíc nedělají jen ochočení mývalové, ale podle webu Department of Natural Resources i ti divocí. I ti se takto mohou chovat jen z radosti, ovšem s největší pravděpodobností to dělají pro potravu. V čerstvě rozhrabané hlíně takto hledají například červy, protože svým tělem hlínu ještě více „rozhrabou“.

Mývalové jsou hraví

Mývalové, divocí i ochočení, jsou roztomilá zvířata, a to zejména jako mláďata. Jsou velmi inteligentní a svými packami dokáží ledacos. A jak jste sami viděli, jsou i hraví a rádi si užívají zábavu, píše web Animals Mom. Pro některé lidi jsou ale spíše škůdci, a to zejména proto, že tato krásná zvířata často navštěvují lidská obydlí. Zejména kvůli hladu jsou pak ochotni „vloupat“ se do domů, nebo hledat potravu v popelnicích.

zdroj: Instagram, Animals Mom, Department of Natural Resources