Mýval sedící na židli roztomile prosí o misku s ovocem

Přidat na Seznam.cz

Mývalové jsou inteligentní zvířata. Umí řešit problémy a mají i dobrou paměť. Mývalové nejsou běžní mazlíčci, ale někteří lidé je v průběhu let domestikovali, a tak, ačkoliv to není běžné, někteří lidé je chovají jako jakéhokoliv jiného mazlíčka. Podívejte se, jak je mýval jako mazlíček roztomilý.

Mýval prosí o jídlo

Jak můžete vidět ve videu, mýval sedící na židli prosí o jídlo. Zjevně se to naučil podobně, jako pes, když mu dáte povel „popros“. Misku plnou ovoce si pak tento roztomilý mazlíček evidentně vychutnává a je vidět, že je spokojený. Video ale nadchlo i sledující, protože jen za pouhé dva dny má mýval tisíce a tisíce shlédnutí.

Mýval je sice krásný a roztomilý mazlíček, jak ale uvádí web WebMD, jsou to divoká zvířata, takže odebrání jednoho z divočiny nebude mít dobré výsledky a je v mnoha státech i nezákonné. Pokud ale najdete mývala, který byl domestikován nebo zachráněn, může to být milující a hravý mazlíček. Mýval potřebuje prostorný výběh, kde se může volně pohybovat. Můžete i vycvičit k používání odpadkového boxu. Především je ale důležité zabezpečit celý prostor, protože jak je známo, mýval se dostane všude. Proto je také dobré mít připravený venkovní výběh. Nakonec také musíte vybrat vhodnou stravu – mýval ve videu sice jí ovoce, ve skutečnosti jsou ale všežravci. To znamená, že pokud si pořídíte mývala, budete potřebovat i maso.

Mývalové mají zázračné packy

Tlapky mývala se sice nevyvinuly tak, aby byly vybaveny sadou protilehlých palců, ovšem to jim nebrání v tom, aby je používali stejně, jako lidé. Dokáží s nimi věci uchopit, přemístit, a celkově manipulovat se vším, co jim dáte pod „ruce“. Navíc, jak uvádí web Pets Pointers, jejich tlapky jsou něco jako „druhé oči“. I když mají mývalové neuvěřitelně výborný čich, ve skutečnosti vynikají spíše svým zvýšeným smyslem pro dotek.

zdroj: Instagram, WebMD, Pets Pointers