Lvice zachráněná jako novorozeně má velmi zvláštní pouto se svým ošetřovatelem

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s mladou lvicí jménem Sirga, která se ráda mazlí se svým ošetřovatelem Valentinem. Valentin je oddaný ochránce přírody, který vychovával Sirgy skoro od jejího narození, uvádí portál Cats.

Když Sirga dosáhla tří let, začala se připravovat na život ve volné přírodě. Valentin jí v tom pomáhal tím, že ji učil lovit. Níže se podívejte na krásné video této dvojice:

Sirga byla opuštěna svými lvími rodiči, když jí bylo jen pár dní. Když ji našel Valentin, vážila pouhé 4 kg. Dospělí lvi ji opustili poté, co všichni její sourozenci zemřeli. A ani ona by ve volné přírodě nepřežila, kdyby ji Valentin nenašel. Odvezl ji rovnou k veterináři a dal jí kapačku, aby bojoval s její těžkou dehydratací, a pak se ji pokusil vykrmit.

Dodnes je jasné, že je to pravděpodobně nejrozmazlenější a nejlépe živený lev. O rok později vážila Sirga 79 kg a jedla maso. Ušla dlouhou cestu. Valentin pak Sirgu učil lovit, což znamenalo hodiny učení ve stopování a zabíjení. Protože Sirga samozřejmě neměla žádné dospělé lvy, ke kterým by mohla vzhlížet, musel se Valentin pustit do práce, aby se toho naučila co nejvíc. Sama si nyní loví potravu, nebojí se ani antilopy.

Nakonec bude zřejmě vypuštěna zpět do divočiny, aby nebyla držena jako lev určený pro focení s lidmi!

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com