Na 15metrovou velrybu zaútočilo 75 kosatek

Přidat na Seznam.cz

Děsivý okamžik, kdy se roj kosatek sesypal na zranitelnou modrou velrybu, která nevědomky vnikla do jejich začarovaného loviště, byl zachycen na kameru. Žena pozorovala boj jen z několika metrů. Rodinný podnik ženy pořádal výlety za pozorováním velryb a měl na palubě 40 zákazníků se sedadly v první řadě do krvavé bitvy.

Žen vysvětlila, že as i15metrová modrá velryba byla jednoduše ve špatnou dobu na špatném místě a neúmyslně vstoupila do loviště a hnízdiště kosatky. Velryby plovoucí na sever od Arktidy jsou vystaveny kosatkám, když vplují do Bremerského zálivu.

Dospělé modré velryby ale mají obvykle znalosti a zkušenosti, aby si při vstupu do průchodu udržely vzdálenost od teritoriálních velryb. V tento konkrétní den se 75 jedinců shromáždilo ve vodě poté, co byla spatřena modrá velryba.

Po dobu tří hodin kosatky společně pracovaly, aby vyčerpaly modrou velrybu a uvěznily zvíře na boku, takže nemohlo dýchat přes svůj otvor. Tato metoda ale nefungovala dobře, protože modrá velryba byla příliš silná, a tak matriarcha kosatek začala jednoduše kousat velrybě ocas zaživa.

zdroj: Dailymail