Návštěvníci pláže prchají v hrůze, když se na pobřeží objeví obří kosatky

Přidat na Seznam.cz

V dnešním a tak trochu neobvyklém klipu můžete vidět dvě kosatky, které se přiblížily ke břehu tak blízko, že se ocitly hned vedle několika návštěvníků pláže. Navíc to vypadá, že by mohly dokonce uvíznout na mělčině!

Na níže uvedených záběrech kosatky navíc zamíří dost blízko k lidem, kteří mohou obdivovat jejich majestátnost. Tedy až po tom, co uprchnou v hrůze z vody. Aby ne, když se ocitli tváři tvář tak velkým živočichům. kteří se vyplavili na pobřeží.

Jaká zvířata kosatky obvykle loví?

Kosatky žijí v rodinných skupinách a společně také loví. Díky tomu jsou úspěšnější a navíc zvládnou ochránit i svá mláďata, která mají v oblibě větší druhy  žraloků. Ve většině mořských ekosystémů jsou vrcholovými predátory a stojí na vrcholu potravního řetězce. Víme, že jejich potrava zahrnuje širokou škálu větší kořisti, včetně tuleňů, lachtanů, delfínů a malých velryb. Doplňují ji rybami, olihněmi nebo mořskými želvami. Malou kořist polykají celou, větší kořist před konzumací roztrhají.

Jsou kosatky ohrožené?

Některé populace kosatek jsou označeny jako ohrožené. Světový fond na ochranu přírody vysvětluje, že počet kosatek žijících podél západního pobřeží Severní Ameriky, čítá asi jen 70 kosatek. Jejich hlavní hrozbou je nedostatek potravy, což je způsobeno narušením životního prostředí a hlukem z mořských činností.

Zdroj: AZAnimals