Pes, který spal v zákulisí, se probudí právě včas, aby se připojil k přídavku kapely

Přidat na Seznam.cz

Pes jménem Jack miloval zpěv víc než cokoli jiného. Během svého života si tento věrný pes mnohokrát zazpíval. Díky jednomu speciálnímu vystoupení si však získal veškerou pozornost i srdce diváků, napsal web Thedodo.

Po letech zpívání a vytí během zkoušek páníčkovy bluegrassové kapely se Jackovi naskytla příležitost života. Vyskočil na pódium a využil ji.

“Nemohl jsem najít nikoho, kdo by ho během toho malého víkendového turné hlídal, tak jsem ho prostě vzal s sebou,” řekl Jackův páníček, muž jménem Gilmore. “Jeho pelech byl v zákulisí. Myslím, že někdo prostě nezavřel dveře poté, co nás zavolali, abychom zahráli přídavek.”

Kapela právě začala hrát, když psí mistr započal svou chvíli slávy.

“Asi po minutě jsem si všiml, že všichni v publiku vytahují telefony, aby si něco vyfotili,” řekl majitel. “Pak jsme se ohlédli a uviděli, že si Jack našel cestu na pódium. Podíval se na nás, podíval se na publikum a pak spustil.”

Ačkoliv už oddaný Jack svého páníčka opustil, vzpomínka na jejich přátelství je věčná. A rozhodně si bude navždy pamatovat vystoupení v roce 2016. “Byl velmi výrazný, tiše zpíval a vyl. Jeho přítomnost je v mé hudbě velmi živá.”

Nyní svého zesnulého Jacka – který zemřel v roce 2020 na rakovinu – uctívá svérázným způsobem. “Byl to nejlepší přítel, jakého jsem jen mohl mít,” řekl Gilmore. “Mám kytaru s jeho rytinou a uvnitř trochu jeho popele, takže když hrajeme, vždycky zpívá s námi.”

Zdroj: thedodo.com, Reddit