Nečekané přátelství: Lední medvědi se rozhodli hrát si se saňovými psy

Přidat na Seznam.cz

I když se lední medvědi mohou zdát roztomilí a přítulní, takoví rozhodně nejsou vůči lidem. Ale co přátelství ledních medvědů a saňových psů? Mohli bychom si myslet, že je to bláznivé, když si myslíme, že by se k sobě mohli přitulit. Ale video v tomto článku vám ukáže pravý opak.

Od ledních medvědů si udržujte odstup

Lední medvědi sice vypadají roztomile a jsou to opravdu krásná zvířata, ale jejich obrovskou sílu si málokdo dovede představit. Muž, který nahrávku pořídil, si od skupiny medvědů dodržuje velký odstup, protože pokud by se přiblížil blízko, nic by z něj pravděpodobně nezbylo. Totéž ale neplatí pro saňové psy, kteří se rozhodli s medvědy spřátelit.

Jak velký je lední medvěd?

Lední medvědi jsou největší žijící medvědi na světě. Dosahují výšky až 2-2,5 metru a váží 150-600 kilogramů. Oproti nim saňoví psi váží pouhých 20-25 kilogramů. Jedná se tedy o obrovský rozdíl těchto dvou zvířat, uvádí web AZAnimals.

Nicméně na videu jste si mohli všimnout, že tento obrovský váhový rozdíl nezabrání tomu, aby se tito medvědi mohli spřátelit se psi. Navzájem se koušou a dělají psí kusy. Muž, který po celou dobu sleduje dění, dodává, že lední medvědi jsou ve skutečnosti velmi společenská zvířata. To nicméně neznamená, že byste se k nim měli přibližovat.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube