Nejlepší přátelé prasátko a pitbul se vyplížili z domu a vyrazili za malým dobrodružstvím

Přidat na Seznam.cz

Nepravděpodobná zvířecí přátelství jsou vždy rozkošná. Zvláště pokud mají zvířata podobnou povahu, jako tento pes a prasátko!

Dvouletý pitbul jménem Apollo a šestiměsíční selátko jménem Grizzly žijí ve Fontaně v Kalifornii, USA. Dvojice tráví většinu času na dvorku, kde si prostě hrají a užívají si společné chvíle. A jednoho dne se ti dva nakonec vydali na velké dobrodružství. Někdo nechal na dvorku otevřená postranní vrátka a dvojice se rozhodla vydat do světa. Začali spolu běhat po ulicích.

Kolemjdoucí zavolali policii a informovali ji o psovi a praseti, kteří byli volně pobíhající na ulici. Apollo a Grizzly se však zrovna příliš bavili a domů se zatím vracet nehodlali.

Když přijela policie, nemohli se přestat usmívat, když viděli, jak si Apollo a Grizzly užívají společné chvíle. Jeden z policistů byl jejich roztomilostí okamžitě ohromen: „To malé prasátko a pitbul byli nejlepší kamarádi,“ řekl pro web AnimalChannel.

Když na místo dorazila policie, rozkošný pitbul Apollo si po několika okamžicích uvědomil, že jejich hra skončila. Jeho prasečí kamarád se však policistům vzdával trochu neochotně a nedovolil jim, aby ho hned chytili, dokonce se snažil chvíli utíkat. Naštěstí se policistům podařilo krátce poté oba uprchlíky vtipným způsobem „zatknout“.

Policistům se podařilo vypátrat majitele Apolla a Grizzlyho díky mikročipu pitbula. Ukázalo se, že oba utekli z domu ženy, která žije jen pár ulic od místa, kde byli nalezeni. Majitelka měla o své dva ztracené mazlíčky velký strach a byla nadšená, když se dozvěděla, že jsou v pořádku.

„Někdo nechal otevřená naše boční vrátka a oni odešli,“ řekla. „Obvykle zůstanou na dvoře, ale myslím, že se to ráno cítili dobrodružně.“

Zdroj: animalchannel.co