Nejošklivější pes na světě je podle majitelky krásný zvenku i zevnitř

Přidat na Seznam.cz

Psí přehlídky jsou dobře známé po celém světě. Vystavovat nejrůznější plemena všech barev i velikostí tedy není nic nového, chlubili byste se ale nejošklivějším psem na světě?

Peggy

Peggy je pravděpodobně křížencem mopse a čínského chocholatého psa. Čtyřletá fenka ale podle majitelky není standardně vypadající pes, což bylo také důvodem, proč psa přihlásili do soutěže “nejošklivější pes”.

Nejošklivější pes

Pes s velkýma hnědýma očima, malým chomáčkem bílé srsti a jazykem vyplazeným na jednu stranu, tak si můžete představit štěně, které si před lety adoptovala žena z Británie. Když pes dospěl, rozhodla se ho přihlásit do soutěže, protože věřila, že má šanci vyhrát.

To se také stalo. Organizátoři soutěže uvedli: “Nikdy by nás nenapadlo, že objevíme hvězdu – ale přesně to se stalo.” Peggy vyhrála titul “nejošklivější pes na světě”.

Pro majitelku je krásná

Možná si říkáte, že majitel asi nemá svého psa příliš v lásce, když ho přihlásí do takové soutěže. Opak je ale pravdou – “Peggy získala titul nejošklivějšího psa, myslíme si ale, že je krásná uvnitř i zvenčí, a neměnili bychom ji za nic na světě,” vysvětlila majitelka pro web bbc.

Fenku momentálně čeká péče o srst a profesionální focení. “Je to ten nejlaskavější, nejpohodovější a nejjemnější pes, jakého jsme si kdy mohli přát,” dodala majitelka pro týž web.

A co vy? Líbí se vám Peggy? A přihlásili byste svého mazlíčka do takové soutěže?

zdroj: bbc, edinburghnews, menchestereveningnews