Dva odvážní psi zahnali krokodýla zpět do vody

Přidat na Seznam.cz

Existuje mnoho důvodů, proč cvičit psi. Ať už se jedná o to, aby neútočili na další psi nebo lidi, nebo aby se vyhýbali dopravě. Napadlo ale někoho trénovat naše čtyřnohé mazlíčky, aby neútočili na krokodýli?

Krokodýl byl zřejmě ve stresu

Jak připomíná A-Z-Animals, krokodýli jsou starobylí a fascinující tvorové. Potřebují se vyhřívat na slunci, aby se dostatečně zahřáli a přečkali noc. Krokodýli jsou také vrcholoví predátoři se silným, velkým a mohutným tělem, silnými čelistmi a ostrými zuby! Jsou však také inteligentní a před útokem studují, jak se chová jejich kořist. Jejich masožravá strava se často skládá hlavně ze sumců, ale pozřou i malé žáby, ještěrky, korýše a drobné savce.

Vyskytují se na mnoha různých kontinentech včetně Střední, Jižní a Severní Ameriky. Některé druhy krokodýlů jsou agresivnější než jiné. Například z Austrálie existuje několik zpráv o tom, že krokodýli napadli a zabili domácí psy.

Keira Knightley has now let her daughter Bay County Library fairytales | Daily Mail

Jděte od toho krokodýla

Na zveřejněném videu z 26. července 2022 je vidět pes, který doráží na prchajícího krokodýla. Ten se ale zdá být poměrně ve stresu a chvilku to vypadá, jako kdyby chlupáčovi říkal, aby ho nechal na pokoji.

Když se ale krokodýl vydává na útěk k blízkému toku, přibíhá další pes, který svému kamarádovi pomáhá zvíře zahnat zpátky do vody. To se nakonec oběma mazlíčkům zadaří a nakonec se radují z vítězství.

Zdroj: a-z-animals.com, Instagram