Někdo vybaluje iPhony, někdo zase hady. Podívejte se na tohoto chlapíka, který se těší z dvouhlavého hada

Přidat na Seznam.cz

Dvouhlaví hadi jsou vzácným jevem, přesto ale existují. Následující video je toho jasný důkaz. Je na něm vidět muž, který obdržel tento jedinečný narozeninový dárek.

Všechno nejlepší!

Hady jsou pro mnohé lidi noční můrou a co teprve, když se jedná o dvouhlavého hada! Jak je vůbec možné, že se plaz narodí s více než jednou hlavou? Vše začíná tím, že se embryo během vývoje zčásti rozdělí, vysvětluje A-Z-Animals. Mládě se nadále vyvíjí se dvěma hlavami, fungujícím mozkem, nervovou soustavou a dalšími orgány. Obě hlavy se dokonce dokážou samy živit a přežívat nezávisle na sobě.

A jednoho takové jedince dostal muž, kterého můžete vidět na níže přiloženém videu. Narozeninový dárek jej očividně potěšil a rozhodl se ho ukázat na kameru.

Život hadů

Hadi mají několik fyzických, behaviorálních a fyziologických adaptací, které jim umožňují přežít v různých prostředích. Mají také vynikající čich a chuť, jež jim pomáhají najít potravu a partnery. Během svého života několikrát svlékají kůži, obvykle jednou za několik týdnů nebo měsíců, v závislosti na druhu.

Hadi jsou studenokrevní živočichové. Nedokážou regulovat svou tělesnou teplotu, ale jsou závislí na vnějších zdrojích, jako je sluneční světlo nebo teplo od jiných živočichů. Proto si hadi vyvinuli různé strategie, jak si uchovat teplo v chladnějším podnebí, včetně zimního spánku nebo vyhledávání úkrytů v teplejších oblastech, například pod kameny nebo kmeny.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube