Policejní pes zraněný při výkonu služby byl po propuštění z nemocnice vyznamenán

Přidat na Seznam.cz

Psi jsou rozkošní, ale také chytří a šikovní tvorové. Jejich čich je více než 400 000krát silnější než lidský, což znamená, že jsou vynikající v detekci věcí. A to je jen jedna z povinností, které policejní psi mají.

Od té doby policejní psi úzce spolupracují se svými lidskými kolegy, aby zajistili bezpečnost občanů. Policejní psi jsou samozřejmě stále psi a bez ohledu na to, jak tvrdě a bezohledně vypadají, jsou to v hloubi duše stále „hodní kluci“.

Stejně jako policejní pes jménem Arlo, který od roku 2009 sloužil u úřadu šerifa ve Washingtonu, USA. Více než deset let sloužil pes Arlo s nasazením a vždy byl připraven jít nad rámec svých povinností, aby zajistil bezpečnost občanů.

Až do nedávna, kdy se ve službě zranil. Při potyčce s ozbrojeným podezřelým byl dvakrát postřelen a musel být hospitalizován. Přestože podstoupil náročnou a riskantní operaci, statečný pes přežil, ale podle veterinářů se do úřadu šerifa nebude moci vrátit. Po zranění by musel podstoupit další operace a dostat specializovanou lékařskou péči, takže návrat k honbě za zločinci už nepřipadal v úvahu.

Arlovi veterináři a ošetřovatelé rozhodli, že pro něj bude nejlepší, když po 12 letech služby nastoupí do důchodu, informoval web AnimalChannel.

Ačkoli jeho kolegové byli smutní, že ho musí propustit, věděli, že vzhledem k okolnostem je to tak nejlepší. Koneckonců prioritou všech bylo, aby se Arlovi opět dařilo, a věděli, že toho lze dosáhnout pouze tehdy, pokud si dopřeje nějaký čas na odpočinek a zdrží se policejních aktivit.

Arlo strávil nějaký čas na veterině, a když byl propuštěn, jeho kolegové pro něj měli překvapení. Jak můžete vidět na videu, když Arlo opouštěl nemocnici, policisté na něj čekali venku, aby mu vzdali čest.

Poté psa naložili do policejního auta a odvezli ho domů, kde na něj čekalo několik policejních aut a obrovský transparent s nápisem „Vítej doma, Arlo“. Pes vyskočil z auta a sklidil potlesk vestoje.

Zdroj: animalchannel.co