Není každé štěně nevychované. Tento malý chlupáč ví, jak pomáhat starším lidem

Přidat na Seznam.cz

O štěňatech se bezesporu říká, že pouze pohled na ně je oázou roztomilosti. I když je to nepopíratelný fakt, roztomilostí to nekončí. Rovněž je i náročné vycvičit si je tak, aby začala brzy poslouchat. A jelikož jsou štěňata v prvních letech hravá, bývají i neposlušná a nevychovaná. Ovšem, jak se ukázalo, existují i výjimky.

Kdo by odolal kouzlu, které v sobě nese štěňátko? I člověk, který nemá rád psi nebo žádné nevlastní, se nad malým chlupatým klubíčkem dovede hodiny a hodiny rozplývat. Během několika minut si jednoduše mohou získat vaše srdce navždy. Život se štěňaty je ovšem i náročný z hlediska jejich výchovy, které je potřeba věnovat patřičnou pozornost. Magazín Regina Humane Society uvádí, že vývoj štěněte zahrnuje pět různých fází. Štěňata však těmito fázemi procházejí svým vlastním tempem a tyto časové rozvrhy se mohou lišit.

Rovněž uvádí, že mezi 3. – 5. týdnem začínají vnímat své okolí a mají schopnost navázat vztah s lidmi. V tomto věku se štěňata teprve učí vzájemné interakci a začínají si hrát. Učí se také svým psím sociálním dovednostem a zkoumají své postavení v rámci smečky. Rozvíjí se jejich zvědavost i kousací schopnosti. A už během tyto fáze tedy dovedou intuitivně pocítit, co jejich majitelé potřebují.

Malý gentle-dog

Na internetu koluje mnoho videí, kde se tito malí chlupáčci ukazují v celé jejich kráse a parádě. Díky své líbeznosti si v okamžiku získávají lásku lidí, a to už od svého útlého narození. The Animal Rescue Site zveřejnil video, které zachycuje malé štěně, jak pomáhá staré babičce posunout židli blíže, aby se mohla pohodlněji usadit. Jako znak úspěchu si malý uličník spokojeně vrtí ocáskem, čímž vyjádřuje, že se jeho akce povedla. Pozorný a starostlivý – i tak by se tento mazlíček mohl charakterizovat. Ne nadarmo se říká, že je nejlepším přítelem člověka.

Jestli i vy doma máte svého nejlepšího přítele, který na vás myslí, ať už jste v jakémkoliv věku, nezapomeňte mu jeho lásku a pozornost oplatit nějakým dobrým pamlskem. Bezesporu si to tito mazlíčci od nás lidí zaslouží.

Zdroj: Regina Humane Society, The Animal Rescue Site, Twitter