Neuvěřitelné přátelství! Kočka na svých zádech vozí myš

Přidat na Seznam.cz

Všichni moc dobře znají kreslenou pohádku Tom a Jerry. Ti dva si sice dělali naschvály, ale ve skutečnosti byli nerozluční kamarádi. A to je případ i této kočky, která na svých zádech vozí myš.

Tom a Jerry v reálném světě

Kromě toho, že tito dva jsou nejlepší kamarádi, je zde ještě jedno možné vysvětlení, píše web DailyPaws. Z této až příliš přátelské kočky a myši možná vznikl další Tom a Jerry, ale je tu ještě něco, co by mohlo vysvětlit neohroženou kočičí jízdu této myši. Tito dva noví přátelé se stali oblíbenci na TikToku, kde video zveřejnila žena jménem Jessica Pippen.

„To máš na zádech myš?“ ptá se kočky ve videu

Majitelka pak popadne utěrku na nádobí a myš z tříbarevné kočky sundá a hlodavce odloží do bezpečné vzdálenosti.

Byla si kočka myši vědoma?

Video si zasloužilo 10,1 milionu zhlédnutí a vyvolává několik otázek. Všimla si kočka myši? Jsou to kamarádi? Jak se tam myš dostala? A hlavně, proč si myš myslí, že je dobrý nápad naskočit na záda zvířete, které ji může snadno zabít? Možná pro to existuje jednoduché vysvětlení jménem toxoplazmóza. Tato nemoc způsobená parazitem, může totiž změnit chování hlodavců.

„Toto onemocnění je způsobeno parazitární infekcí, která mění chemii mozku hlodavců a zřejmě odstraňuje jejich instinktivní strach z koček a jiných predátorů,“ říká Jenna Stregowski, RVT a redaktorka Daily Paws pro zdraví a chování domácích zvířat. „Studie naznačují, že toxoplazmóza dělá ještě víc; snižuje celkovou úzkost a snižuje strach z potenciálně nebezpečných situací.“

Ať tak či onak, dost možná se taky jedná o další z neobvyklých zvířecích přátelství, která mimo pohádek, vídáme i kolem nás.

Zdroj: dailypaws.com