Muž skočil do vody, aby zachránil topící se koalu

Přidat na Seznam.cz

Znáte dojemnější pohled, než na zvíře, které bylo zachráněno z bezvýchodné situace? Dnešní video je tak důkazem, že lidská laskavost ještě úplně nevymizela. Stále jsou mezi námi lidi, kterým není zvířecí život lhostejný.

Záchrana za pět minut dvanáct

Video začíná poté, co muž spatří vyčerpanou koalu, která se snaží plavat ve vodě. Okamžitě skočí do vody hluboké po pás s velkou větví. S její pomocí se mu podaří koalu odtáhnout do mělčí vody. Zvíře ale nevypadá, že by se chtělo chytit větve, a tak se k ní muž přiblíží, aby ji popadl za kůži na krku. Někdo za kamerou ho varuje, aby si dal pozor na škrábance, ale koala se zdá být příliš unavená, než aby reagovala, protože bezvládně visí v mužově sevření. Nakonec je koala bezpečně vytažena na břeh, kde se může vzpamatovat ze svého snažení ve vodě.

Co jsou zač koaly?

Koala je vačnatec pocházející z východního pobřeží Austrálie. Je to jediný žijící druh z čeledi Phascolarctidae. Nejbližším žijícím příbuzným koaly je vombat, další australský vačnatec. Stejně jako klokan jsou koaly často používány jako symboly své domoviny Austrálie. Jsou důležité v australské kultuře a historii, od starověkého jeskynního umění až po moderní symboliku. Koaly poznáte podle kulatých rysů, huňatých uší a jedinečného lžícovitého nosu. Nemají ocas a jejich zbarvení srsti může být od stříbrné po hnědou. Navíc mají jedinečné otisky prstů podobné těm lidským. Tito malí vačnatci jsou známí tím, že žijí v eukalyptových lesích. Listy těchto stromů tvoří většinu potravy koal. Svůj čas tráví o samotě, pokud zrovna nevychovávají potomky, na které se matky při závislosti na nich vážou. Dospělé koaly mají jen málo predátorů. V důsledku rozsáhlých požárů jsou naneštěstí koaly zranitelným druhem a v roce 2022 se na mnoha místech Austrálie staly oficiálně ohroženými.

Zdroj: AZAnimals