Neuvěřitelné setkání: Zraněný žralok „požádá“ potápěče o pomoc

Přidat na Seznam.cz

Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne potápěli a začal k vám plavat žralok? Většina zkušených potápěčů by se řídila typickým protokolem a držela by si odstup a dávala pozor, aby ho neprovokovala.

Jeden potápěč se však dostal do neobvyklé situace. Udělal to, co měl, a plaval od dotyčného žraloka pryč. Pak ale žralok začal plavat směrem k němu. A aby to bylo ještě podivnější, žralok začal do potápěče narážet.

Na videu zveřejněném na Facebooku vidíme, jak se potápěč během potápěčského výletu nečekaně, ale dojemně setkal se žralokem citronovým.

Muž se právě s ostatními potápěči potápěl na Floridě v USA a kochal se krásami podmořského světa, když si všiml, že se k nim neobvykle přiblížil žralok citronový. Muž si zprvu žraloka příliš nevšímal, protože není neobvyklé, že se občas k potápěčům přiblíží, ale postupoval opatrně a udržoval si od žraloka citronového odstup.

Žralok citronový ho však nepřestával sledovat. A co víc, do potápěče také stále úmyslně narážel. A muž najednou našel velký hák, který visel nebohému žralokovi citronovému z břicha! Ten se celou dobu snažil upoutat potápěčovu pozornost, aby mu pomohl.

Navzdory ohrožení své bezpečnosti se muž rozhodl žralokovi pomoci a pokusil se odstranit hák, který ho zraňoval. Jednou rukou držel žralokovi hlavu a několikrát se pokusil hák z jeho břicha vytáhnout.

A po několika dalších šťouchnutích se mu ho podařilo zcela vyjmout. „Pokaždé, když kolem mě proplul, narazil do mě o něco víc. Vždycky do nás naráží, ale ne tak často. Byla to šílená příležitost, zážitek, kterého jsem se mohl zúčastnit,“ řekl potápěč pro web AnimalChannel.

Laskavost, kterou muž žralokovi prokázal, je neuvěřitelně obdivuhodná. Neváhal pomoci tvorovi v nouzi a výsledkem bylo setkání, na které jistě nikdy nezapomene.

Zdroj: animalchannel.co