Nová studie varuje: Psí výkaly jako hrozba přírody!

Přidat na Seznam.cz

Nová studie uvádí, že množství psích výkalů a moči, které zůstává v přírodních rezervacích, pravděpodobně poškozuje volně žijící živočichy. V důsledku toho by mohlo nadměrné hnojení půdy dusíkem a fosforem u chodníků dosáhnout úrovně, která by byla na zemědělské půdě nezákonná, informuje Independent.

Výzkum uvedl, že psi krmeni doma vylučují na procházkách živiny, které se jeví být novým nepřítelem přírody. Ročně zanechávají v průměru 11 kg dusíku na hektar a 5 kg fosforu. Toto znečištění se rovná znečištění, které se přenáší vzduchem ze zemědělství, průmyslu a dopravních zplodin, což představuje 5 až 25 kg dusíku. Dopad psích výkalů a moči je tedy značný.

Přesto má mnoho pejskařů dojem, že ponechání výkalů jejich mazlíčka v přírodě je zcela neškodné.

Rob Stoneman, ředitel pro obnovu krajiny britské organizace The Wildlife Trusts, dodal: „Přírodní rezervace jsou speciální místa pro ochranu přírody, kde jsou chráněna volně žijící zvířata a křehká stanoviště.

Je zřejmé, že výkaly jsou součástí přírody, ale psí výkaly obsahují živiny, které mohou poškodit ekologii zranitelných stanovišť. Ať už venčíte svého psa kdekoli, je důležité sbírat, sbírat do sáčků a vyhazovat do odpadkových košů, aby byla zajištěna trvalá ochrana těchto oblastí pro nás všechny.

Zdroj: Independent.co.uk