Novofundlanďan zachráněný z ulice urazil 1600 kilometrů, aby našel štěstí

Přidat na Seznam.cz

Do záchranné organizace byl nahlášen psí obr bez domova. Nebylo mu dobře, když žil na ulici. Organizace přijela do oblasti, kde byl pes spatřen, a uviděla ho, jak klidně leží na chodníku. Když se k němu záchranáři přiblížili, neutekl a s chutí snědl cheeseburger, který mu nabídli. Po chvíli hlazení a krmení mu dobrovolník jemně uvázal vodítko kolem krku, uvádí portál Animals.

Kvůli jeho velikosti se rozhodli pojmenovat ho Everest. Prvním krokem bylo přivést psa ke koupání a vyšetření. Everest vypadal sklíčeně a neprojevoval žádné vzrušení ani radost. Po koupeli byl vyčerpaný a poprvé po několika měsících zjevně dobře spal.

Everest byl nesmírně přátelský a hledal domov. Z ničeho nic přišla žádost o adopci od páru z Oregonu. Tento pár již má dva další psy, jménem Bonnie a Clyde, přičemž Clyde je terapeutický pes. Měli zájem o Everesta a chtěli by ho vycvičit také jako terapeutického psa.

Everest se vydal na 1600 kilometrů dlouhou cestu do svého nového domova. Dobrovolníci, kteří ho zachránili z ulice, s ním letěli z Los Angeles do Oregonu. Když dorazili do jeho nového domova, Everesta okamžitě přivítal jeho nový bratr a sestra. Bylo to okamžité spojení a Everest měl obrovskou radost. Hrál si ve sněhu a se sněhem, jen se zastavil, aby se najedl sněhu, a pak zase vyrazil. Věděl, že je doma, a nemohl být šťastnější.

Zdroj: lolitopia.com, YouTube