Rozzuřená lvice zařvala z plna plic na lva. Neváhala mu vrazit facku

Přidat na Seznam.cz

Rozčilování ve vztazích existuje i ve volné přírodě. V dnešním videu uvidíte ležící lvici, která si hledí svého do doby, kdy se v její blízkosti objeví lví samec.

Proč se lví samice a samci perou?

Lví samice a samci se mezi sebou mohou prát z několika důvodů. Protože je smečka hierarchická, každý lev neustále brání své postavení. Zejména lvice bojují se samci, pokud brání slabšího člena smečky. Tím může být zraněný lev nebo menší lev, například jedno z jejích mláďat. Pokud vnímají ohrožení, přejdou do režimu mámy a horlivě brání svá mláďata.  

Lví samice zuří a řve

Když video níže začíná, lvice se krčí na trávě a lví samec se na ni dívá, ale snaží se držet si odstup. Najednou ale vykročí směrem ke lvici, která okamžitě reaguje hlasitým řevem, stále z přikrčené pozice. Položí obě přední tlapy na zem a chystá se vstát právě ve chvíli, kdy lví samec zvedne tlapu, aby po ní švihl. To je ze strany lvího samce velká chyba!

Jaká je kvalita života lvů v zajetí?

Kvalita života lvů v zajetí závisí na několika faktorech. Například zařízení, ve kterém je lev chován, určuje úroveň péče. Ta zahrnuje nejen velikost výběhu, ale také obohacující aktivity, stravu bohatou na živiny a zachování sociálních struktur lva. V zajetí mají lvi přístup k veterinární péči, na kterou se ve volné přírodě nemohou spolehnout. Jejich život se proto například prodlužuje až do věku 22 let, což je mnohem více než délka života ve volné přírodě.

Zdroj: AZAnimals