Obří krokodýl vyskočil prudce z vody, aby chytil dron, který ho natáčí

Přidat na Seznam.cz

Letecké fotografování a natáčení videa lze výrazně zlepšit použitím dronů. Na internetu objevilo video s krokodýlem, který málem zachytil dron, který ho natáčel. Podívejte se na tyto neuvěřitelné záběry krokodýla vyskakujícího z vody.

Populární video skákajícího krokodýla

Na záběrech je vidět, jak se dron vznáší nad vodní hladinou a zvídavý krokodýl ho sleduje, pravděpodobně rušen hlukem dronu, píše web India TV News. Když se dron přiblížil k vodní hladině, krokodýl vyskočil do vzduchu ve snaze chytit ho do čelistí. Naštěstí se dronu podařilo útoku vyhnout. Video se stalo populární a nashromáždilo statisíce zhlédnutí. Uživatelé Twitteru, kde se video objevilo, považovali video za zábavné a zanechali mnoho komentářů. Incident ale také vyvolal diskusi o etických důsledcích používání dronů k pořizování záběrů divokých zvířat.

Dron není kořist

Jak uvádí web JS News Times, krokodýl si pravděpodobně spletl dron s kořistí, a proto skočil z vody, aby ho chytil. Krokodýl je považován za jedno z nejobávanějších zvířat na světě, je velmi výkonný lovec a dokáže ulovit nejen různé druhy zvířat, ale i člověka. To je důvod, proč se jim lidé vyhýbají. Jednou ze specialit krokodýlů je, že mohou žít ve vodě i na souši. Pod vodou se ale stávají ještě více nebezpečnými. Jak totiž vidíte ve videu, krokodýl je schopný z vody vyskočit během pár vteřin, aby tak ulovil například ptáka letícího nad hladinou. Co by se asi stalo, kdyby krokodýl dron spolkl?

zdroj: India TV News, NDTV, JS News Times