Obrovský divočák prchal a zdemoloval kovovou bezpečnostní bránu, ukazuje video

Přidat na Seznam.cz

Blízkým příbuzným prasete domácího je prase divoké. Poddruhy divokých prasat jsou si podobné velikostí i vzhledem, ale mají odlišné zbarvení. Prase na následujícím videu se vypadá, jako by se pobralo a rozhodlo se zničit vše, co mu přijde do cesty.

Co je divočák zač?

Prase divoké je mimořádně přizpůsobivé zvíře, které můžete najít v různých biotopech, píše web A-Z-Animals. Tento tvor zkonzumuje téměř vše, co se mu vejde do tlamy, a je schopen sprintovat i plavat. Na velké části území střední Evropy, ve Středomoří a na většině území Asie až po Indonésii se nacházejí lesy, v nichž se prase divoké může vyskytovat. Stejně jako mnoho jiných divokých zvířat se i divočáci mohou snadno vyplašit a jako reakci mají útěk a někdy i nečekaný útok.

Prase na útěku

Během jednoho zdánlivě běžného dne se divočák procházel po lese, když vtom přišel na okraj chodníku rušné silnice. Nebylo zvyklé na vozidla, a proto se rychle vylekalo. Díky vhodně umístěné bezpečnostní kameře můžeme sledovat, co se dělo dál.

Když kolem projede několik aut, divočák se odváží přes ulici, aby vzápětí narazil do těžkých kovových vrat. Člověk by si myslel, že brána, jako je ta na záběrech, by divoké zvíře zastavila, ale rychlosti běžícího divočáka se nevyrovnala.

Polovina brány to ale nevydržela, což zvíře ještě více vyděsilo a přimělo přeskočit nedaleký plot a schovat se v záhonu. Doufejme, že si zde našel klidné místo, aby se uklidnil, než bude pokračovat ve svých cestách.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube