Obrovský hroch napadl tři dospělé lvy! Podívejte se na tyto šokující záběry

Přidat na Seznam.cz

Hroši jsou býložravci, kteří se živí trávou především v noci, kdy jsou nejaktivnější. Není však neobvyklé, že se odchýlí od své obvyklé zelené stravy a přikloní se k masu. A to je i případ tohoto hrocha, který napadl tři lvy.

Hroch versus lev

Video začíná pohledem na tři lvy, kteří překračují řeku směrem ke kameramanovi, píše web A-Z-Animals.

Myslím, že se k nám chystají přijít a pozdravit nás,“ komentuje situaci muž a pozoruje jak se tři lvi drží blízko u sebe, jejich hlavy zůstávají nad vodou, když se rozhlížejí kolem sebe a ujišťují se, že mohou bezpečně přejít.

Lev vpředu pokračuje vpřed a druhý těsně za ním. Třetí lev jde jen několik metrů za prvními dvěma. Najednou je slyšet hlasité šplouchnutí a všichni tři lvi obracejí pozornost k místu, odkud zvuk přišel. Kamera se natočí doprava, kde je vidět velký hroch, který se řítí na lvy. Hroch je druhým největším suchozemským zvířetem na Zemi a je překvapivé, s jakou rychlostí se dokáže pohybovat.

Lvi na útěku

Když se hroch přiblíží ke třem lvům, můžete si všimnout, že třetí lev, který zůstal nejdále, se rozhodl misi přerušit a stáhne se na zem, odkud přišel. Zbylí dva lvi pokračují v plavbě vpřed, ale rychlosti hrocha se nevyrovnají. V některých okamžicích se zdá, že se hrochovi podařilo sevřít lví tělo uprostřed všeho toho šplouchání a řevu. Lev, který už téměř dosáhl pevniny, je v neohrabané poloze na boku a snaží se udržet své tělo před hroší tlamou a zároveň utíkat pryč. Nakonec se lev dostane na souš, kde má opět převahu a může utéct. Hroch přestane útočit, jakmile se zcela dostane z vody. Rozhlédne se, aby se ujistil, že lvi jsou pryč, a vrátí se zpět do vody. Kamera se přetočí a je vidět, že na scénu dorazil druhý hroch.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube