Obrovský medvěd se raduje ze svých plyšových dvojníků. Medvědi jsou chytří skoro jako lidoopy

Přidat na Seznam.cz

Jaký by mohl být perfektní dárek pro tak ohromnou šelmu, jako je medvěd? Zřejmě to není maso ani med, ale hned několik plyšových medvídků. Je až dojemné, jakou radost má obrovský medvěd ze svých plyšových kamarádů, podívejte se.

Nejlepší dárek pro medvěda

Málokdo by řekl, že by tak obrovský medvěd mohl být roztomilý. Jak ale vidíte ve videu, které dojalo tisíce lidí, medvěd se upřímně raduje z plyšáků. Navíc je zajímavé, že si šelma vybrala jednoho z plyšových medvídků a vzala ho do náruče. Skoro to vypadá, jako kdyby se s ním chtěl medvěd pochlubit a ukázat ho chovatelům. V každém případě je ale zjevné, že si medvěd nové hračky užívá.

Není ani tak překvapivé, že má medvěd z hraček takovou radost. Medvědi jsou vysoce vyvinutá společenská zvířata s inteligencí srovnatelnou s lidoopy. Medvědi často sdílejí přátelství, tvoří hierarchie a mají strukturované příbuzenské vztahy, které posilují, mimo jiné, hraním, uvádí web Bear Smart. Proto je pravděpodobné, že snad každý druh medvěda bude nadšený, když dostane nějakou hračku.

Hračky pro medvědy

Mnoho druhů medvědů je ohrožených, někteří si navíc prošli i těžkých životem v zajetí. Snad proto také web Animals Asia vytvořil projekt, kde se medvědům nejen pomáhá, ale i obyčejní lidé jim mohou udělat radost. Projekt #GivingToysday, jak název napovídá, je o tom, že lidé posílají různé hračky pro zachráněné medvědy, od míčů, pneumatik a houpaček, až po prolézačky.

zdroj: Instagram, Animals Asia, Bear Smart