Zaměstnanci ukrajinské zoo odmítají opustit zvířata

Přidat na Seznam.cz

Je to děsivé, velmi děsivé. Bojí se o sebe, o své děti a vnoučata. Naštěstí zvířata za sebou nenechají, ale znamená to, že nemohou odejít. Kdyby všichni zmizeli, nebude tu nikdo, kdo by se o ně pak postaral a pečoval o ně, uvádí portál Yahoo.

Místní tu se zvířaty vyrůstali, takže není jednoduché od svých čtyřnohých kamarádů odejít. Nehodlají je opustit a zradit jejich důvěru. Všichni proto doufají, že válka brzy skončí.

Město Mykolajiv, které je klíčovým odrazovým můstkem pro ruské jednotky na cestě do Oděsy, se nedávno stalo terčem raketových útoků. V historickém areálu zoo byly vidět části vybuchlých raket. V zoo žijí desítky vzácných druhů zvířat včetně pěti velkých koček.

Mykolajivská zoo byla založena v roce 1901 a je považována za jednu z nejlepších na Ukrajině i v Evropě. Není to jediná postižená zoo. Jsou i taková, kde museli utratit desítky zvířat, protože byly bombovými útoky zasaženy tak, že by následující dny nepřežily. Dokonce jedna zbloudilá raketa zabila přes 200 zvířat najednou. Jen si ta jatka představte!

Zdroj: uk.finance.yahoo.com