Poník ukazuje roztomilý tanec na zadních nohách

Přidat na Seznam.cz

Shetlandští poníci jsou silní, inteligentní a jemní. Kvůli své drobné velikosti mohou vypadat křehce, ale nejsou takoví. Jsou to odolná zvířata, která v 19. a 20. století pracovala v dolech.

Alvin je shetlandský poník, který žije ve Švédsku a kterého adoptovala žena jménem Paulina. Jak Paulina vysvětluje, když ho adoptovala, byl plachý a nerad s někým komunikoval, ale to se časem změnilo.

„Když jsem ho dostala poprvé, nebyl moc zvyklý na lidi,“ řekla webu AnimalChannel. „Je to velmi zvláštní poník a hned jsem viděla, že bude potřebovat hodně času a trpělivosti, aby se s lidmi sžil.“

Paulina, 27letá trenérka koní, vysvětluje, že když se Alvin objevil v jejím životě, změnil její pohled na svět a vztah ke koním. Před Alvinem se věnovala klasickému drezurnímu tréninku, který zahrnuje „tlak“ a „uvolnění“. Po setkání s šedým shetlandským poníkem, který jí změnil život, začala se svými koňmi pravidelněji pracovat na klikr tréninku, který je založen pozitivním upevňování. Paulina se rozhodla, že je to mnohem efektivnější způsob jejich výcviku.

„Dnes, něco málo přes deset let poté, co Alvin vstoupil do mého života, už klasickou drezuru netrénuji. Místo toho jsem přešla od používání tlaku a uvolnění k pozitivnímu posilování a tréninku klikrem. A já i moji koně jsme šťastnější než kdy dřív!“ říká.

Od té doby se mezi nimi vytvořilo neuvěřitelně silné pouto a stali se z nich nejlepší kamarádi. „Bez výcviku klikrem bychom asi neměli takové pouto, jaké máme dnes,“ přiznává.

Poník miluje pamlsky a prakticky za cokoli, co udělá, jeden dostane. A nejzábavnější na tom všem je, že se vždy snaží být v záběru, kdykoli jeho majitelka vytáhne fotoaparát.

Zdroj: animalchannel.co