Odvážný muž skočil do ledové vody, aby zachránil srnku s kbelíkem na hlavě

Přidat na Seznam.cz

Takto vypadá okamžik, kdy se srnka ocitla bezmocná a plavala ve vodě s plechovkou od barvy, kterou měla na hlavě. Její šance na přežití byly čím dál menší, a kdyby se plechovka naplnila vodou, stáhla by ji ke dnu a ona by se pravděpodobně utopila, uvádí portál Popular.

Naštěstí byl na místě muž z Ligy na záchranu zvířat, který obdržel telefonát od znepokojeného občana. Jakmile vyhodnotil situaci, uvědomil si, že musí rychle jednat. Nejprve se pokusil plavat, ale nebyl si jistý, že v ledové vodě doplave až k srnce.

Uviděl srnu, jak plave v kruzích. Sundal si boty a vlezl do vody. Byla ledová, ale věděl, že jde o velmi choulostivou situaci, takže musel jednat rychle. Kdyby se kbelík naplnil vodou, držel by jí hlavu dole a ona by se utopila. Naštěstí zahlédl člun, zavolal na něj a laskavý muž na člunu ho vyzvedl z vody a vydali se na záchrannou misi nebohé srnky.

Po několika pokusech, kdy se k srně přiblížili a snažili se plechovku odstranit, byli nakonec úspěšní. Tím to však neskončilo. Zmatená srna stále plavala v kruzích, přímo uprostřed vody, a tak musel muž vymyslet plán. Lehl si na příď lodi, chytil ji a držel. Srnka byla velmi klidná.

Díky obětavým mužům na lodi má srnka druhou šanci na život!

Podívejte se na celé video o tomto setkání zde:

Zdroj: The Dodo / youtube

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com