Ohromující a vzácný černý leopard byl zachycen na kameru, když loví jelena

Přidat na Seznam.cz

Velmi vzácný černý leopard byl spatřen, když se pokoušel ulovit jelena. Byl zachycen na sérii fotografií ze vzdálenosti pouhých 10 metrů, uvedl portál Cats.

Fotograf jménem Anurag narazil v lednu na leoparda na safari v národním parku Tadoba v Indii. Na níže uvedeném videu je vidět velká kočka, jak přechází koleje a hledí přímo do kamery. Bylo to překvapivé, protože všichni čekali, že uvidí tygra, ale viděli černého leoparda procházet se po cestě. Překvapivě to nebylo poprvé, co se fotograf setkal se vzácným leopardem.

Řekl však, že byl stejně nadšený, že ho viděl znovu a dodal: „Bylo to podruhé, co jsem ho sledoval. Při sledování jsem cítil stejné vzrušení, ale tentokrát jsem si byl vědom toho okamžiku. Nechali jsme naše vozidlo vypnuté a udržovali jsme dostatečnou vzdálenost.“

Zatímco leopardi jsou velmi vzácní, a to díky jejich černé srsti, jsou vyhledáváni pytláky a tento konkrétní levhartí samec je nejvzácnější svého druhu, protože jeho černé skvrny jsou zřetelně viditelné na jeho lesklé srsti.

Levhart, vyfotografovaný když byl ostře kontrastován s jílovitě červenou zemí, po které procházel, je jedinou takovou divokou kočkou v národním parku. Fotograf divoké zvěře dodal, že lovili jelena, když jeho safari skupina na vzácnou kočku narazila. Černí leopardi, také známí jako černí panteři, jsou melanističtí. Jedná se o genetickou mutaci, stejně jako albinismus, ale není recesivní. To znamená, že dítě melanistického zvířete nebude sdílet stejné zbarvení.

Přibližně 11 % leopardů má tuto jedinečnou pigmentaci, což z nich činí velmi vzácný druh. Leopardí samec je jediný svého druhu v národním parku v západní Indii. Levharti indičtí jsou po ztrátě přirozeného prostředí a pytláctví uvedeni jako zranitelný druh. Předpokládá se, že v Indii žije 12 000 – 14 000 leopardů.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com