Ošetřovatele ve výběhu s rozzuřeným lvem zachránila až rozvážná lvice

Přidat na Seznam.cz

Zvířata chovaná ve výbězích zoologických zahrad mohou na návštěvníka někdy působit až ospale. Takový polehávající lev mnohdy připomíná spíše domácího mazlíčka než krále zvířat. Podívejte se ale na video, co se stane, když zapomeneme, že tahle roztomilá velká kočka je ve skutečnosti vrcholný predátor.

Protože video začíná poměrně náhle, bez patřičného úvodu, předpokládejme, že ošetřovatelé ve výběhu přišli nakrmit lvy a jejich počínání sleduje množství návštěvníků přes sklo. Věci se ale rychle zvrtnou, když se lví samec rozhodne, že je čas kousnout do ruky, která ho krmí.

Lev ve vteřině jednoho z ošetřovatelů zatáhne za nohu a skolí ho k zemi. Podle výkřiků návštěvníků je jasné, že tohle k vystoupení nepatří. Situace vypadá beznadějně, protože ani druhý ošetřovatel se nemůže se lvem měřit. Nad lvem by totiž beze zbraně nevyhrál ani ten nejsilnější člověk, vždyť lev může zaútočit silou rovnající se půl tuny.

Pak se ale stane něco neuvěřitelného. Z druhé strany výběhu přiběhne lvice a skočí rozzuřenému lvovi na záda. Její pomoc je mnohem přesvědčivější a hlavně účinnější. Díky tomu, že odvedla pozornost, mohou ošetřovatelé odběhnout na stranu.

Lev se je ještě snaží pronásledovat, lvice se ale rázně postaví mezi něj a jeho zamýšlené oběti. Ať už došlo k incidentu z jakéhokoli důvodu, lvice ví, že je v zájmu všech to zastavit.

Zdroj: A-Z Animals