Pes byl tak agresivní, že to vypadá, že by pokousal snad každého. Stačila trpělivost a pohlazení, aby zase začal důvěřovat lidem

Přidat na Seznam.cz

Některá plemena bývají agresivnější, jiná mají silný ochranářský pud a pak jsou tu psi, kteří si agresi odnášejí jako pozůstatek toho, čím si prošli. Tak tomu bylo i u tohoto psa, který vypadá, že by byl schopný ukousnout člověku i ruku, ale stačil mají projev lásky, aby se z něj stal milovaný člen rodiny.

Agresivita zmizela za jediný den

Pes, kterého ve videu vidíte, to neměl v životě jednoduché. V podstatě strávil celý život na řetězu, jeho majitel se o něj ne příliš dobře staral a jak se zdá, pes si prošel i násilím. To vysvětluje, proč pes projevuje okamžitou agresi, jakmile k němu muž natáhne ruku. Je pravděpodobné, že pro psa ruka vždy znamenala další ránu.

Muž měl ale dostatek trpělivosti a i když to napoprvé nevyšlo, rozhodl se to zkusit znovu. Pes nese jméno Phoenix a ačkoliv se nejdříve doteku od člověka bránil, na druhý pokus už se nechal. Jako zázrakem se po jediném pohlazení z agresivního psa stává úplný miláček, který se chce mazlit.

Agresivita je v tomto případě pochopitelná. Psi bývají agresivní zejména v případě, kdy se snaží přežít, nebo se bránit. Je zjevné, že Phoenix nevěděl, že mu člověk může projevit i lásku, ale jak na konci videa vidíte, stal se z něj úplně jiný pes, který nejen, že snese člověka, ale vychází i s dalšími zvířaty. Jak je vidět, začal opět důvěřovat lidem.

zdroj: Mass Animal Coalition