Pes irského prezidenta hvězdou internetu. Jak pobavil lidi během natáčení?

Přidat na Seznam.cz

Je to Miláček! Irský prezident Michael D. Higgins potřeboval natočit důležitý rozhovor a na pomoc si vzal své 7-měsíční štěňátko Misneach. Avšak pejsek se od svého pána nedokázal odtrhnout.

Prezident Higgins se postavil před kamery, aby poskytl rozhovor televizi RTE. Hlavním tématem bylo úmrtí úspěšného herce Toma Hickeya. Přestože byl snímán od pasu nahoru, velmi zvláštně pohyboval rukou. Později vyšla prezidentova kancelář s pravdou ven. Jeho pracovníci nahráli na sociální sítě video, které odhalilo neodbytného domácího mazlíčka. Pejsek Misneach toužil po pozornosti tak velmi, že svému pánovi neustále okusoval ruku. Higgins se ho pokusil setřást, ale neúspěšně. Proto byly na kameře vidět zvláštní pohyby.

Z videa se stal hotový Virál a zasmál se nad ním nejeden člověk. Irský prezident je známý svou láskou vůči psům. Obzvláště má v oblibě bernské salašnické psi. Ty mu city opětují a 7-měsíční štěně se od něj ani nedokázalo odtrhnout. Misneach je novým přírůstkem v rodině. Higgins v prezidentském sídle Aras An Uachtaráin v Dublinu vlastnil již dvě stejné plemena, ale fenka Síoda zemřela. Z toho důvodu pejskovi Brod opatřil dalšího veselého parťáka.