Z kanalizace poblíž pobřeží New Jersey se podařilo zachránit více než 800 želvích mláďat!

Přidat na Seznam.cz

Představa, že v dešťové kanalizaci najdeme něco živého, vyvolává v mnoha lidech jen velmi neurčitou představu. Pro různé dobrovolníky na pobřeží New Jersey však pohyb v dešťové kanalizaci obvykle znamená něco jiného. Objevení želvích mláďat.

Jak se dostala mláďata do kanálu?

Během posledních několika dní dobrovolníci vybrali z kanalizace v několika oceánských obcích jen o málo více než 800 želvích mláďat, píše web DailyPaws. Zachraňovali malá zvířátka, která propadla mezi škvírami v dešťové kanalizaci, když se snažila dostat přes ulice, které leží mezi oceánem a jejich hnízdními komorami dále ve vnitrozemí. Mláďata zůstala uvnitř svých hnízdních komor, aby přečkala chladnější zimní měsíce a živila se žloutkovými vaky, což je pravděpodobně stejně chutné, jak to zní. Jakmile však nastalo teplejší jarní počasí, začaly se malé želvičky vydávat na cestu k oceánu.

Co bude s mláďaty?

Těchto 816 mláďat, která byla vytažena z obcí Ocean City, Ventnor a Margate, se připojilo k více než 200 želvím mláďatům, o která se již starali ve viváriu Stocktonské univerzity v Galloway Township. Tam budou mláďata v průběhu příštího roku sledována a bude o ně pečováno, než budou vypuštěna do oceánu. Univerzita tvrdí, že želvy, které dostanou tento náskok v optimálních podmínkách pro růst, budou dvakrát až třikrát větší než podobně staré volně žijící želvy, což jim dává větší šanci na dlouhodobé přežití a snad pomůže udržet vysokou populaci.

Prozatím je však podle univerzity její vivárium plné a 1 108 želv, které jsou v současné době v její péči, si bude užívat prvního roku života bez predátorů, přičemž jim bude poskytována výživná strava, pravidelné prohlídky a pravděpodobně i trénink bojových umění, který budou v dospívání potřebovat.

Zdroj: dailypaws.com