Pes Joea Bidena opakovaně pokousal agenty tajné služby. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Zlobiví psi způsobují svým rodičům a lidem, kteří jejich rodiče navštěvují, obrovské nepříjemnosti. Takový je i případ psa amerického prezidenta Joea Bidena, který ho přivedl do úzkých.

Major v minulosti pokousal už více lidí

Joe Biden má německého ovčáka jménem Major, který je v Bílém domě pověstný tím, že pokousal mnoho lidí, píše MonkooDog. Lidé, které pokousal, byli bohužel agenti tajné služby, kteří se kvůli tomu, že Bílý dům incident zatajil, tak rozhořčili.
Major údajně pokousal několik lidí v průběhu loňského roku od února do srpna. Dokument zveřejnil Bílý dům v reakci na žalobu podanou organizací Judicial Watch. V 36stránkovém dokumentu je zmínka o tom, že pes v březnu 2021 každý den v týdnu pokousal člověka, z čehož Bílý dům přiznal pouze jeden incident.
Existují důkazy o pokousání a pohmoždění kůže způsobené psím kousnutím. Další pobouření vyvolal u policistů Bílý dům, když jim prostřednictvím e-mailu doporučil, aby si dali ruce a prsty do kapes, protože pes pravděpodobně kousne, a aby neutíkali, protože by tím zvířeti dodali odvahu.

Reakce Bílého domu

Mluvčí Bílého domu Jen Psaki však incident z března 2021 přiznal, ale hájil ho tím, že pes byl překvapen neznámou osobou a ta utrpěla drobné zranění. Poškozeného agenta toto prohlášení urazilo a napsal rozzlobený vzkaz svému spolupracovníkovi. Agent předložil organizaci Judicial Watch fotografii, na níž je vidět roztržený vlněný kabát poté, co ho Major napadl. Agent požadoval po prezidentovi náhradu za svůj svrchník, ale nikdo neví, zda má prezident v plánu jej zaplatit.

Jak bylo později řečeno, Major je nebezpečný pes a ohrožuje životy agentů tajné služby a zaměstnanců Bílého domu. Je znepokojující, že Bílý dům tyto incidenty kryje jen proto, že pes je rodinným psem prezidenta Joea Bidena. Majora daroval prezident v loňském roce několika blízkým přátelům a nyní není známo, kde se nachází. Z e-mailů mezi agenty tajné služby vyplývá, že k přesunu došlo kvůli útočným incidentům. Joe Biden měl ještě jednoho psa, německého ovčáka Champ, který zemřel. Zdá se, že Bidenova rodina německé ovčáky miluje, protože adoptovala další štěně stejného plemene, Commander.

Zdroj: monkoodog.com, Youtube