Pes najde tajemné vejce a neopustí ho, dokud se nevylíhne jeho obyvatel

Přidat na Seznam.cz

Majitelka jménem Erica sledovala svého psa Stellu, jak pobíhá společně s druhým psem po jejich pozemku, když si najednou všimla, že si hraje s něčím, co nevypadalo jako hračka. Rychle to šla prozkoumat a byla překvapená, když zjistila, že Stella našla vejce.

Byla záhada, kde se tam vejce vzalo, ale Erica a její přítel se každopádně pokusili pátrat po majiteli vajíčka v naději, že je vrátí zpět. „Překvapeni, že se psům nepodařilo ho rozbít, jsme šli hledat hnízdo.“ Hnízdo se ale najít nepodařilo. A jelikož panička měla zkušenosti s chovem ptáků, nezalekla se a rozhodla se ujmout vejce sama.

„Vychovala“ jsem mnoho vrabců a červenek, ale nikdy jsem zatím vejce nenechávala líhnout,“ řekla. Po dlouhém hledání informací nakonec uložila vejce do inkubátoru, kde leželo 25 dní, a při tom se o něj starala. Stella všechny procedury bedlivě sledovala. Ráno, právě v den Eričiných narozenin, se konečně začalo líhnout.

Stella ho sledovala a čekala. Byla nesmírně hrdá na vajíčko, které našla, a chtěla pomoci přivítat na svět „své“ mládě. Byla to malá krůta.

@lostmileorganic That time your dog comes out of the woods with a mystery egg 🤷🏻‍♀️🐣🦃 Happy, healthy, growing and warm! #babyturkey #ReadyForHell #MINDORDERING ♬ Flowers (feat. Nori) – In Love With A Ghost

„To ráno, co se začalo líhnout, bylo vidět, že věděla, že se něco děje,“ řekla majitelka.

„Inkubátor jsme měli vysoko na kuchyňské lince mimo dosah jakýchkoli potenciálních hrozeb. Ale na konci toho dne jsme spolu seděly bok po boku na našich stoličkách, zatímco jsme pozorovaly, jak se odtrhávají vaječné skořápky. Celou noc pak Stella napjatě sledovala, jak kuřátko schne a začíná se zorientovávat.“

Stella byla naprosto uchvácena, když se malý krocan konečně dostal na svět.

Krůtí mládě má nyní kolem týdne a má se neuvěřitelně dobře. Noví majitelé si ho nechají u sebe.

Zdroj: thedodo.com, TikTok