Pes Van Gogh sdílí stejnou vášeň jako jeho slavný jmenovec. Zkuste jeho techniku a udělejte malíře i ze svého psa

Přidat na Seznam.cz

Měl jen jedno ucho a byl talentovaným malířem. Řeč je o Van Goghovi, nejslavnějším nizozemském umělci. A taky o zachráněném pejskovi se stejným jménem, který následuje uměleckou dráhu svého jmenovce.

Zpočátku byl Van Goghův život značně pod psa, byl totiž používán jako návnada při psích zápasech. Kvůli vážným zraněním mu muselo být odstraněno jedno ucho.

Naštěstí se později dostal do útulku Happily Furever After Rescue v Connecticutu, kde se o něj postarali a odhalili potenciál hodný jeho slavného jmenovce – malování.

Podle návodu ze sociálních sítí pejskovi předložili prázdné plátno s kopečky barev, to celé vložené do průhledného plastového sáčku se zip uzávěrem. Povrch sáčku byl potřen lákavou pochoutkou. Když jej pejsek začal olizovat, zároveň rozmazával barvy po plátně. Bez nepořádku kolem tak Van Gogh vytvořil asi 10 jedinečných uměleckých děl.

Na rozdíl od životní tragédie nizozemského malíře má tento příběh šťastný konec

Ač je Van Gogh i přes své trauma velmi milý a přítulný, nebylo snadné najít mu nového páníčka. Adopční akce po boku ostatních psů jen těžko snášel, proto mu uspořádali soukromou vernisáž jeho uměleckých děl.

Živá akce nevyšla podle očekávání pořadatelů, protože se dostavili jen dva lidé. Druhý pokus na internetu už sklidil větší ohlas a díky penězům za prodané obrazy psího malíře se Van Gogh dostal z útulku do pěstounské péče.

Zdroj: Daily Paws