Phayreova opičí rodina v Longlingu přivítala zlaté mládě

Přidat na Seznam.cz

V rezervaci Guchengshanzi v čínské provincii Yunnan se narodilo zlaté opičí mládě do rodiny opice listové, uvádí portál Inkunming. Jedná se o velmi vzácný a ohrožený druh opice, proto je nový přírůstek velmi cenný.

Podle Aj Chuej-sena, vedoucího inženýra Jihozápadní lesnické univerzity, patří opice Phayreho do prvního stupně ochrany volně žijících zvířat v Číně. Mláďata zlatých Phayreových opic mají tři měsíce zlatou srst, která v šesti měsících zešedne.

Loni byli v rezervaci svědky toho, jak se narodila tři zlatá mláďata opic. Letos zatím zaznamenali asi jen tři březí samice. Bohužel to není dostatečné množství pro dlouhodobou záchranu toho ohroženého zlatého druhu.

V současné době žije v rezervaci Guchengshanzi v okrese Longling více než 70 opic Phayreových, což je asi o 60 více než před 16 lety, kdy bylo pozorováno 10 opic.

Nárůst počtu opic Phayreových je zatím rekordní, proto se v tomto okrese snaží o neustálé zlepšování zdejšího ekologického prostředí, které je vhodné pro přežití a rozmnožování volně žijících živočichů. Záchrana takovýchto druhů je nezbytná a místní zachránci jsou rádi, že se na ni mohou podílet.

Zdroj: kunming.cn