Plánujete si pořídit kočku? Tady jsou informace, co musíte vědět, než tak učiníte!

Přidat na Seznam.cz

Vždycky jste se rádi setkávali s kočkami a hráli si s nimi – natolik, že nyní přemýšlíte, zda není čas pořídit si kočku a stát se jejím prvním majitelem. Je toho hodně, co musíte promyslet: náklady, váš životní styl, výběr veterináře a to, zda byste neměli uvažovat o pořízení dvou koček místo jedné, radí Daily Paws.

Velká investice

Kromě poplatků se musíte ujistit, že si můžete dovolit věci uvedené na kontrolním seznamu pro první majitele koček. Až si kočku přivedete domů, budete muset nakoupit spoustu hraček, steliva, škrabadla, kočičí stromy a misky na jídlo. A pak jsou tu pravidelné náklady: krmivo a návštěvy veterináře. Kočky navíc představují investici na více než deset let. Průměrně se kočky žijící v domě dožívají kolem 15 let, takže se jedná o závazek do budoucna.

Váš životní styl

Majitelé by měli před prvním soužitím s kočkou zvážit, zda jsou ochotni přizpůsobit svůj každodenní život. Lidé si mohou myslet, že žijí klidným životem, ale například přítomnost dětí v domácnosti může novou kočku stresovat.

Druhá kočka?

Pokud se chystáte stát se majitelem kotěte poprvé, pořiďte si dvě. Nemusí být ze stejného vrhu, ale stačí pár relativně stejného věku. Lidé, kteří si s koťaty hrají rukama, je mohou nechtěně naučit, že kousat je v pořádku. Samy od sebe mohou kočky vyvinout syndrom jednoho kotěte, který může zahrnovat problémy s kousáním a drápáním. Ve dvou se naučí, jak být správnými kočkami.

První dny doma

Po příchodu domů položte přepravku a otevřete dveře. Kočka nemusí odejít hned, je nejlepší nechat ji na pokoji a nechat ji, aby se pohybovala svým vlastním tempem. Buďte trpěliví. V dalších dnech může kočka začít objevovat, ale některým kočkám může trvat týden nebo dva než se vydají na další průzkum domu.

Zdroj: DailyPaws.com