Podívejte se, jak tento pracovník ochrany přírody usíná s trojicí gepardů

Přidat na Seznam.cz

Většina milovníků koček ví, jakou radost jim může přinést noční mazlení. Ale tento dobrovolný pracovník ochrany přírody zažívá další kočičí pocity.

Kdo je Zaříkávač gepardů?

Dolph C. Volker, známý také jako Zaříkávač gepardů, nedávno zažil mazlení, o jakém si typičtí milovníci koček mohou nechat jen zdát, píše web DailyPaws. Zoolog a dobrovolník chovatelského centra Cheetah Experience v jihoafrickém Bloemfonteinu ulehl do postele s trojicí gepardů.
Volker ve videu vysvětluje, že ve skupinách gepardích samců je obvykle jeden vůdce, který je často odvážnější a starší než ostatní členové skupiny. Muž říká, že v jeho pokusu udělal první krok nejstarší gepard, který se k němu přitulil podobně, jako by to udělala vaše kočka doma. Poté se do mazlení vmísili i zbylí dva gepardi.

Gepardi nejsou jediní mužovi mazlíčci

Volkerovo video bylo dosud zhlédnuto více než 17,5 milionkrát. Na svém kanálu na YouTube Volker vystupuje v dalších videích s velkými kočkami, včetně jednoho, které ukazuje, jak se gepardi, servalové, karakalové a leopardi cítí na kočičí mňamku, a dalšího, které zachycuje srdceryvné setkání Volkera a geparda jménem Gabriel.
Mnoho lidí může potvrdit uklidňující, téměř terapeutický účinek mazlení s kočičím přítelem. Výzkum ukázal, že kočkám prospívá i kontakt s člověkem, který zvyšuje produkci protilátek, jež bojují proti infekcím horních cest dýchacích.
Většina z nás však nikdy nebude mít možnost prožít stejný druh kočičí fantazie jako Volker, přesto je příjemné vědět, že v hloubi duše mají velké kočky mnoho společného s našimi domácími kočičkami.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube